Genetik Mutasyon Uğrayan İnsanlar Keşfedildi

 

mutasyon

Bilim insanlarına göre genetik mutasyona uğramış “süper insanlar” aramızda yaşıyor olabilir. Kim bilir belki en yakın arkadaşlarımız, sevgilimiz veya yolda her gün gördüğümüz ama tanımadığımız yüzler evrilmiş olabilir. Bilim Kurgu dünyasının vazgeçilmez konusu olan süper güçlere sahip mutasyona uğramış insanlar gerçek dünyada da var mı oluyor.

Bilim insanlarının 589 bin 306 genom da yürüttüğü incelemeler sonucunda, araştırmaya dahil olan 13 kişide genetik mutasyon gözlemledi.

Nature.Com sitesinde yayınlanan makalede, genetik mutasyona uğramış kişilerin hastalıklardan daha iyi korunduğunu ve bu yönde bir genetik mutasyonun olduğu bilgisi verildi. Makaleye göre, DNA’larındaki genetik mutasyon nedeniyle normal şartların üzerinde bir yaşam elde ederek, daha önce hayatlarını kaybetmeleri gereken kişilerin daha uzun süre hayatta kaldıkları belirtiliyor.

Genetik olarak Mutasyona uğramış insanların hastalık belirtilerini umursamadığı ve hayatlarına, diğer insanlara oranla daha sağlıklı bir şekilde devam ettiği görülmüştür. Bilim insanları bu genetik mutasyonun üzerinde daha sıkı çalışılması günümüz teknolojisinden en iyi şekilde yararlanması durumunda ölümcül hastalıkların önüne geçilebileceği bilgisini verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir