Microsoft’un yeni telefonu: Lumia 650

Microsoft’un Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtımını yapması beklenen giriş seviyesi telefonu Lumia 650 ilk kez canlı görüntülendi.

Microsoft’un bir üst seviye akıllı telefonu Lumia 650’nin tanıtımını, Şubat ayında gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi’nde yapması bekleniyor. İlk kez canlı görüntülenen Lumia 650, metal çerçeve ve şık görünümüyle dikkat çekiyor. Son iki haftadır çeşitli çizim ve tanıtım görüntüleri yayınlanan Lumia 650, Windows Phone eko sistemin de rağbet görecek telefonlardan biri olmaya aday.

Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çıkış yapacak Lumia 650, hoparlörler ön bölüme konumlandırılıyor. Qualcomm’un giriş seviyesi mobil cihazlar için tasarladığı dört çekirdekli Snapdragon 212 işlemcisinden güç alacak telefona 1GB RAM ve artırılabilir 8GB dahili depolama eşlik ediyor. 1.3 GHz (veya 1.1 GHz) hıza sahip bir işlemcisi bulunacak akıllı telefonda 720p çözünürlük bekleniyor.

5 inç büyüklüğünde Gorilla Glass ile korunan HD çözünürlüklü ekrana sahip akıllı telefonun arka kamerası 8MP, ön kamerası 5MP çözünürlüğünde olacak. Lumia 650’de. 4G LTE desteği, Bluetooth 4.1 LE, çift SIM kart desteği ve kablosuz şarj desteği sunan 2.000 mAh kapasiteli pil Lumia 650’de öne çıkan diğer özellikler olacak.

Kaynak : Hurriyet.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir